Vitamin C chrání před negativními vlivy oxidačního stresu naše buňky, především imunitní, nervové, svalové, střevní a jaterní. Zároveň odvádí z našeho těla nejrůznější toxické látky včetně těch, které mohou způsobovat rakovinu. Také odpovídá za tvorbu kolagenu, který je velmi důležitý pro hojení a pevnost tkání, a vstřebávání železa z potravin do organismu.
Naprosto nepostradatelné je „céčko“ pro lidi, kteří žijí a pracují ve stresu, což je dnes případ asi většiny z nás. Dostatečná hladina vitaminu C v těle totiž významně zvyšuje odolnost vůči stresu, působí proti únavovému syndromu a pomáhá při depresích.
Mnoho lidí bohužel netuší, že trpí nedostatkem vitaminu C. I ti, kteří užívají běžné „céčko“ včetně forem s pozvolným uvolňováním, ho ve skutečnosti nemusí mít dostatek. Jak je to možné? Kromě nízké konzumace ovoce a zeleniny může být důvodem také nemoc a hladina vitaminu C klesá i v průběhu stárnutí. Hlavní problém však spočívá v omezených možnostech organismu vstřebat vitamin C ze střeva do krevní plazmy, kdy se až 80 % množství, které tělu dodáme, vyloučí bez jakéhokoliv užitku.
Co je lipozomální forma?
Jediné řešení tohoto problému nabízí lipozomální forma vitaminu C. O co jde? Díky lipozomální technologii je vitamin C obalen vrstvou přírodních fosfolipidů, z nichž jsou utvořeny i naše buněčné membrány. Právě tento ochranný obal umožňuje vitaminu C se mnohem účinněji vstřebat a doputovat přesně tam, kde je ho nejvíc potřeba, například do tkání imunitního, pohybového či nervového systému. Kromě toho jsou lipozomální přípravky obsahující vitamin C velmi šetrné k zažívacímu ústrojí a dokážou zajistit vysokou hladinu céčka v organismu na delší dobu.
V neposlední řadě jsou i naprosto bezpečné, protože jak dokládají nejrůznější studie, nemají žádné nežádoucí účinky.
TZ