Snížená hladina vitaminu C v organismu je typická pro různá neurodegenerativní onemocnění, například pro Alzheimerovu a Parkinsonovu chorobu nebo deprese. Dostatek vitaminu C má zásadní vliv na kvalitu života těchto pacientů. Totéž se obecně týká všech starších lidí, neboť s přibývajícím věkem se potřeba vitaminu C pro zajištění správného fungování organismu a jeho zdraví zvyšuje.
„Céčkem“ proti stresu i pro lepší vidění
Obecně má céčko zásadní význam pro všechny, kteří jsou vystaveni stresu, což je v dnešní době téměř každý člověk. Vitamin C napomáhá toleranci stresu a zároveň působí proti únavovému syndromu.
Američtí vědci, kteří před několika lety prováděli výzkum na univerzitě v Oregonu, dospěli k závěru, že vitamin C je důležitý i pro správnou činnost buněk oční sítnice. Vzhledem k tomu, že sítnice představuje součást centrálního nervového systému, má dostatek tohoto vitaminu významný vliv i na fungování celého mozku.
Důležité je také vstřebávání „céčka“ do organismu. Jak už bylo zmíněno v úvodu, nejlépe ho zajišťuje lipozomální forma. Díky použití lipozomální technologie je vitamin C obalen vrstvou přírodních fosfolipidů, z nichž jsou utvořeny i naše buněčné membrány. Právě tento ochranný obal mu umožňuje se mnohem účinněji vstřebat a doputovat na správné místo v těle, aby tam mohl odvést svou práci při výživě a ochraně buněk.
Lipozomální přípravky obsahující vitamin C jsou zároveň velmi šetrné k zažívacímu ústrojí a dokážou zajistit vysokou hladinu vitaminu C v organismu na delší dobu. A v neposlední řadě jsou naprosto bezpečné, protože jak dokládají nejrůznější studie, nemají žádné nežádoucí účinky.
TZ