- Hydratační přípravky dodají pokožce vlhkost, ale používejte je hlavně v létě. V zimě zvolte hutnější krémy s vyšším podílem zvlhčujících látek, jako je kyselina hyaluronová.
- Čisticí pleťovou vodu s obsahem alkoholu v chladných měsících raději odložte. Alkohol stejně jako mráz pleť vysušují. Suchá a podrážděná místa jsou potom velmi citlivá a vyžadují intenzivnější péči. Kůže může i popraskat.
- Dlouhé sprchování horkou vodou po návratu ze zimní procházky kůže neocení. Horká voda narušuje její přirozenou ochrannou vrstvu, vysušuje ji a kůže je pak podrážděná a zarudlá. Že horké sprše v mrazivých dnech neodoláte? Omezte ji na 5 minut a hned po sprchování ošetřete pokožku zvláčňujícími přípravky – třeba těmi s bambuckým máslem.
- Rádi se v zimě zachumláte do svetru? Dbejte na výběr materiálu – čím jemnější, tím lepší. Ani nejjemnější svetr nenoste na holém těle, protože může dráždit a narušit pokožku. To hravě dokážou i zbytky pracího prášku. Po vyprání proto svetr vždy důkladně vymáchejte.
Ruce zaslouží zvláštní péči
Ruce jsou v zimě vystaveny velké zátěži. Mráz je silně vysušuje a neprospívají jim ani přechody ze zimy do přetopených interiérů a naopak. Nadměrné mytí mýdlem bez zvláčňujících složek může z rukou udělat vzorník kožních problémů – objeví se praskliny, skvrny i šupinky. Mýdla s glycerinem nebo výtažkem z aloe vera jsou základem šetrné péče. Zvykněte si pravidelně používat mastný krém a kůže na rukou zůstane i v zimě zdravá a odolná.
Jak si chráníte rty?
Rty nemají mazové žlázy, které by pomáhaly tuto citlivou část obličeje přirozeně hydratovat. Jejich ochrannou vrstvu oslabuje studený vzduch, vítr i časté olizování v marné snaze zvlhčit je jazykem. Rty jsou pak podrážděné, oteklé a popraskané. Problémům předejdete pravidelným nanášením vyživujících balzámů, které by měly obsahovat i ochranný faktor.
(pak)
Zdroj:
www.prevention.com