Dovolená v klidu aneb homeopatika na loď i do hotelu
Je tu se léto, čas vytouženého odpočinku. Aby byla dovolená opravdu odpočinkem, a ne noční můrou, přibalte s sebou i homeopatika. Vyhnete se hledání lékárny i dnům proleženým v hotelovém pokoji.
#PAGE_PARAMS# #ADS_HEAD_SCRIPTS#
Připojte se do komunity uLékaře.cz a získejte přístup k historii všech svých dotazů a odpovědí.
Již máte účet?
Přihlaste se zde
Máte Facebook? Ušetřete si čas a jednoduše se přihlaste skrz něj.
Přihlásit se přes FacebookZadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.
Chcete se přihlásit?
Přihlaste se zde
Nemáte účet?
Registrujte se
Je tu se léto, čas vytouženého odpočinku. Aby byla dovolená opravdu odpočinkem, a ne noční můrou, přibalte s sebou i homeopatika. Vyhnete se hledání lékárny i dnům proleženým v hotelovém pokoji.
Je tu léto, čas vytouženého odpočinku. Aby byla dovolená opravdu odpočinkem, a ne noční můrou, přibalte s sebou i homeopatika. Vyhnete se hledání lékárny i dnům proleženým v hotelovém pokoji.
Zdravotních problémů, které mohou zkazit zahraniční pobyt, je opravdu mnoho. Přečtěte si o možnostech homeopatické léčby některých velmi častých situací, které souvisí s cestováním či zájezdy mimo domácí prostředí.
Ať už souvisí s akutním onemocněním, či klimatickými změnami během cesty, dokáže vysoká teplota zkazit i velkou část dovolené. Dobře vybraný homeopatický lék ale umí nemocného dostat velmi rychle do pohody. K hlavním preparátům patří následující:
S ohledem na cestování, zejména do teplých krajin, je vhodné myslet i na další typ léků.
Léky na horečku podáváme v množství 5 granulí po hodině, se zlepšením stavu interval mezi aplikací prodlužujeme.
Dlouhé sezení v pohybujícím se autě či autobusu, ubíhající obrazy okolní krajiny a kopcovitý terén – to vše dokáže u některých osob pořádně podráždit smysly a následně i žaludek. Pak je potřeba mít po ruce některý z následujících léků a podávat 5 granulí třeba po půl hodině až do zlepšení.
Tento problém je způsoben intenzivním podrážděním vegetativního nervového systému, konkrétně statoakustického aparátu vnitřního ucha. Děje se tak vinou pohybů lodi. Potíže se mohou jako určitá forma cestovní horečky objevit už před cestou. Občas přetrvávají v průběhu výletu, ale u citlivých jedinců se s nimi lze setkat i po skončení plavby.
V případě mořské nemoci, která se dostaví na velmi neklidném moři, je samozřejmě možné předchozí dva preparáty doplnit Boraxem 5CH.
Průjmy jsou definovány jako častá a vodnatá stolice. Příčiny vzniku těchto potíží v souvislosti s dovolenou mohou být různé – otrava jídlem, přejídání, nezvyklé bakterie či viry, případně stres.
1. Otrava jídlem. S mikrobiálně závadnou stravou se lze setkat kdekoliv. V některých destinacích je ale tento problém velmi častý. Vždy platí pravidlo důkladného mytí a případně i dezinfekce rukou. Jezte pouze ovoce a zeleninu, které se dají loupat, vodu pijte jen balenou. Když už se průjem objeví, je pravděpodobně způsoben hygienicky závažnou potravinou. Pomoci mohou některé z následujících léků:
2. Průjmy z přejídání. Na tyto situace, kdy o dovolené sníme lidově řečeno „páté přes deváté“ a v nezřízeném množství, je hlavním lékem Antimonium crudum 9CH. Pomáhá při bolestech břicha s říháním s pachutí požitých jídel. Průjem může obsahovat nestrávené jídlo.
Někdy se lze na cestách setkat s opačným problémem, než jsou průjmy. Příčinou cestovatelské zácpy je narušení denního rytmu, změna stravovacích návyků a v neposlední řadě i dehydratace – tedy omezené pití během cesty.
Cestování na dovolenou, dlouhé stání či sezení, pěší túry. To vše může vyprovokovat či zhoršit žilní nedostatečnost na dolních končetinách. Zprvu se jedná čistě o funkční problém, ale ten může přerůst do skutečného onemocnění – tím jsou křečové žíly. Potíže zahrnují pocit těžkých nohou, pálení, otoky zejména kolem kotníků a samozřejmě i rozšířené žíly či přímo varixy. Potíže vyvolává nebo zhoršuje teplo, delší nehybnost, obezita, těsná obuv či oblečení. Významným faktorem je pak i hormonální antikoncepce. Ta zvyšuje riziko vzniku žilní trombózy a následné plicní embolie, což už jsou velmi závažná onemocnění. Která homeopatika pomohou?
Pásmová nemoc se objevuje tehdy, když při cestování překonáme pět a více časových pásem během jednoho dne. Tím dojde k narušení normálního denního biorytmu. Častěji se s tímto jevem setkáváme při putování směrem na východ, opačnou trasu snášejí cestovatelé většinou lépe. Potíže zahrnují neschopnost usnout, noční či předčasné probouzení a ospalost během dne. Následně se mohou dostavit i výkyvy nálad, jako jsou podrážděnost, úzkostnost a deprese, a snížená fyzická i duševní výkonnost. Nejlepší léčbou bývá prevence. S jet lagem lze bojovat tím, že se přizpůsobíte již před odletem. Posunete si hodinky směrem k času obvyklému v dovolenkové destinaci a zabezpečíte vhodný režim světlo–tma. Po příletu je dobré vyhnout se delšímu spánku během dne, vynechat na několik dní kávu a alkohol. Přizpůsobit se lze i stravou – je lépe jíst proteinová jídla ráno a sacharidová večer.
Vánoce nejsou jen o klidu, radosti, lásce a vzájemném porozumění. Pro mnoho...
Únik od všedních starostí a dny plné dobrodružství, vzrušení a romantiky. Přesně...
Zkažený žaludek, nevolnost, průjem. Zdravotní potíže, které dokážou zkomplikovat...
Zimní období je spojeno s vyšším výskytem infekčních onemocnění, která bývají...
Že vás titulek trochu vyděsil? Možná že vaše letní prázdniny budou bez chybičky...
Dovolená v běžných, ale také v exotických destinacích s sebou může přinést celou...
Letní prázdniny jsou dobou lenošení, ale i rekreačního sportování. To s sebou...
Staré přísloví praví, že není hezčí pohled na svět než z koňského hřbetu. A...
Zimní období je u mnoha dětí spojeno s různě častými onemocněními s teplotami...
Pozvolna se blíží přelom října a listopadu a s ním i období Dušiček. Pro někoho...
V čase prázdnin a dovolených jsou naše starosti upřeny hlavně na to, kam vůbec...
Trápí vás alergická rýma, astma nebo potravinová alergie? Odpovězte na několik...
Petře Cermanové (42) lékaři diagnostikovali autoimunitní neurologické onemocnění...
Kuřáci doutníků a dýmek často tvrdí, že jejich návyk je méně zdraví škodlivý...
Jen málokomu z nás se dlouhodobě vyhýbají potíže s pohybovým aparátem. V průběhu...
Chcete utéct civilizaci do divočiny nebo si vychutnat všechna lákadla exotické...
Letní prázdniny jsou dobou lenošení, ale i rekreačního sportování. To s sebou...
Chystáte se na letní dovolenou a uvažujete o pozdějším datu? Máte tak možnost...
Únik od všedních starostí a dny plné dobrodružství, vzrušení a romantiky. Přesně...
Staré přísloví praví, že není hezčí pohled na svět než z koňského hřbetu. A...
Konečně nastal čas odpočinku, jenže nedlouho po příjezdu do cílové destinace...
Prodělat srdeční infarkt neznamená, že se stanete poustevníky, kteří nikam nemohou....
Alergik či astmatik by si měl před každou plánovanou dovolenou dobře promyslet,...
Děti s hemofilií jsou až na svoji nemoc stejné jako jejich vrstevníci. Jen jim...
Kouření škodí vaším plicím – to je informace, kterou zřejmě každý kuřák slyšel...
Někteří dospělí si myslí, že s nástupem dítěte do školy jim odpadne většina...
Mnoho rodičů dětí s nízkou porodní hmotností si klade otázku, jak jejich dítě...
Někteří lidé hladoví proto, aby shodili nějaké to kilo. Jiní se snaží detoxikovat...
Hitem na trhu s hypnotiky se stal melatonin. Je běžně dostupný v lékárnách...
Každý zdravý člověk je šťastným vlastníkem imunitního systému, který ho chrání...