Ukažte létu své dokonalé nohy
Léto je pro mnohé ženy obdobím, kdy rády dávají na odiv své nohy. Přirozeně je tedy chtějí mít krásné a svůdné. Někdy je to sice dřina, s našimi tipy to ale půjde o něco lépe.
Nepřítel ženských nohou
Je léto a řadu žen možná zajímá, jak by se o své nohy v tomto období měly starat. A nejde jen o tzv. kosmetické úpravy. Statistiky totiž mluví jasně: jedna žena ze dvou trpí na křečové žíly. Intenzita těchto projevů se během dne zvyšuje a večer dosahuje svého maxima. Nejčastěji se objeví pocit tíhy v končetinách, otoky a pocit napětí.
Pomoc hledej v olejích
Existuje mnoho doporučení, jak se během léta ubránit křečovým žilám. Můžeme dát na rady odborníků nebo studovat různé internetové zdroje. Obecně doporučovaná je drenážová masáž končetin pomocí éterických olejů. Tuto masáž provádějí fyzioterapeuti.
Metoda je dobrá pro posílení lymfatického systému a podporu cirkulace. Je vhodná pro všechny ženy, které chtějí mít v průběhu léta krásné nohy. Masáž také pomáhá proti celulitidě a zanechává nohy lehké a čerstvé. Je možné si vybrat ze spousty druhů olejů. Typy olejů jako slunečnicový, ořechový nebo olivový pomáhají také k podpoře krevního oběhu.
Nohy nahoře
Doporučovaná je také gymnastická relaxace na konci dne. Nejlepší je lehnout si na zem, dát si pod hlavu polštář a nohy opřít o stěnu. V této pozici je dobré zůstat pár minut a zhluboka dýchat. Můžete si dát také skrčené nohy na hrudník a dýchat. Chůze, plavání a jízda na kole jsou zase sporty, za jejichž provozování nám nohy poděkují. Naopak je dobré vyvarovat se opalování, sauny či aplikace horkého depilačního vosku.
Losos s pampeliškami
Ani jídelníček nelze ošálit. Základem je dostatečné množství zeleniny, jako je zelí, kapusta, česnek nebo třeba mladé lístky pampelišky. Losos a tuňák zase obsahují významné mastné kyseliny, které naše žíly chrání. Na žíly pomáhají také výtažky z rostlin, například z červených hroznů.
Lékař nám poradí
Potřebujete ulevit nohám hned teď? Pak nasměrujte své kroky do lékárny. Zde koupíte tzv. venotonika, tedy léky snižující napětí žilní stěny. K dostání jsou i gely s obsahem malého množství heparinu a výtažků z rostlin.
Pokud problémy přetrvávají, je dobré navštívit lékaře. Odborník vám provede sonografii žil a předepíše léky nebo kompresní punčochy. Během léta bychom své křečové žíly neměli moc trápit a držet se výše uvedených rad.
(ena)
Zdroj:
Desatero prevence
Gymnastika pro zdravé nohy
Léčba křečových žil