3 rady, jak zvládnout opruzeniny u miminka
Skoro každý rodič si prošel obdobím, kdy si nevěděl rady, co s podrážděnou a zarudlou kůží miminek dělat. Pokud musíte přebalit děťátko, jehož zadeček je červený jako rak, pravděpodobně budete trpět s ním. S našimi tipy však opruzeniny zvládnete, a ještě pro příště předejdete jejich vzniku.
Pokud musíte přebalit děťátko, jehož zadeček je červený jako rak, pravděpodobně budete trpět s ním. S našimi tipy však opruzeniny zvládnete, a ještě pro příště předejdete jejich vzniku.
#IMG#
Zažije je každé dítko
Skoro každý rodič si prošel obdobím, kdy si nevěděl rady, co s podrážděnou a zarudlou kůží miminek dělat. Těžké je totiž vyměnit i obyčejnou plenku tak, aby to nebolelo. Utrpení děťátka však můžete zmírnit a zkrátit dobu jeho trvání. Nejdůležitější je vědět jak. Budete k tomu potřebovat trpělivost, jemnost a pár nezbytností, které kůži uklidní.
1. Pryč s plenkami
Pokud jsou opruzeniny v tom nejhorším stadiu, nejméně bolestivým způsobem, jak dětský zadeček umýt, je podržet jej pod tekoucí sprchou. Nevrhejte se hned na postižené místo, ale nejdříve vlažnou vodou sprchujte ostatní plochy kůže. Sprchu také nepouštějte největším proudem, protože i to může být dítěti nepříjemné. Až si miminko zvykne na jemný proud, nechte vodou umýt i postiženou oblast. Pořiďte si co nejjemnější žínku, nejlépe z čisté biobavlny nebo bambusového vlákna. Tou postižené místo jemnými klepavými pohyby otřete. Pokud je to možné, nechejte dítě bez plenek. Zvyšte teplotu v místnosti, navlečte mu dospělácké ponožky a oblečte pouze do delšího trička. Do postýlky můžete dát jako další ochrannou vrstvu třeba dva ručníky.
2. Na podrážděnou kůži chemie nepatří
Opruzeniny je třeba něčím ošetřit. Máte několik možností, ale určitě z nich vylučte chemické krémy. Nenechte se zmást, protože je můžete najít i mezi těmi dětskými. Krém, který nebude kůži dále dráždit, by neměl obsahovat parabeny, vůně, silikony ani další syntetické látky. Výborný je čistý přírodní měsíčkový. Vlhčené ubrousky vybírejte opět jen mezi těmi bez chemických příměsí a vůní.
3. Plenky vybírejte podle snášenlivosti dítěte, nikoli podle reklamy
Výběr plenek je čistě na vás, respektive na tom, které se vám u miminka osvědčily více. Oba druhy totiž mají své klady i zápory. Pokud se jedná o ty jednorázové, i tady platí několik pravidel. Je třeba si dávat pozor na vůně, které mohou obsahovat. I když plenka voní jako dětský pudr, nejspíše to bude vůně syntetická. A pak také záleží na povrchu plenky. Igelit se opruzeninám rozhodně líbit nebude. Nejlepší jsou alespoň pro dobu nejhorších potíží plenky s podílem biobavlny a bez igelitu. Pomůžete nejen kůži svého děťátka, ale i přírodě.
(skl)
Zdroj: http://www.ehow.com/how_2193137_cure-babys-diaper-rash-naturally.html