Co prozradí kuřáka aneb Umíte skrýt svoji závislost?
Každý, kdo kouří, se asi stále více setkává s lidmi, kteří jeho návyk neschvalují. Když už se své závislosti nemůžete zbavit, zkuste s ní proto alespoň nakládat tak, aby neobtěžovala vaše okolí.
Přečtěte si několik osvědčených triků, jak zakrýt "důkazy" své závislosti.
-
Najděte si šikovné a dostatečně skryté místo pro své cigarety, sirky, zapalovač nebo popelník. Všechny "potřeby" vyndávejte pouze tehdy, když je zrovna používáte, jinak je nechte uklizené. Úplně nejlepší je vůbec nemít popelník a každý nedopalek nenápadně likvidovat zvlášť, tak aby po sobě zanechal co nejméně stop.
-
Nekuřte doma ani ve svém autě, abyste se vyhnuli zápachu kouře, který vás nakonec prozradí.
-
Při kouření vždy zachovávejte uctivou vzdálenost od osoby, před kterou chcete svůj návyk skrývat. Nezapomínejte, že kouř je cítit na dost velkou vzdálenost. V případě potřeby si udělejte dlouhou procházku nebo běžte vyřídit nějakou pochůzku do dostatečně vzdálené lokality.
-
Při kouření si vždy oblékněte kuřácký plášť nebo kabát, aby vaše ostatní oblečení nenačichlo kouřem. Zápach kouře přilne z velké části k vašemu plášti, který odložíte před tím, než vyrazíte do nekuřácké společnosti.
-
Noste při sobě pohlcovač pachů ve spreji, který odstraní přetrvávající zápach kouře z vašeho oblečení. Jsou k dostání speciální přípravky k odstranění kouřového odéru z oblečení, bytových textilií a interiérů aut. Koupit si můžete malou praktickou lahvičku, kterou je možné nosit všude s sebou. Sprej nastříkejte přímo na oblečení, nechte během několika minut uschnout a pak zkontrolujte, zda je zápach kouře skutečně pryč.
-
Zakryjte výmluvný zápach svého dechu pomocí ústního deodorantu a osvěžovače dechu. Po kouření také žvýkejte žvýkačky s výraznou vůní nebo cucejte mentolové bonbóny. Zápach kouře můžete přebít i silnějším kalibrem – můžete žvýkat například petržel, která má velmi výraznou vůni. Žvýkání syrového česneku nebo cibule je také účinné, ale vhodné jen pro silné povahy.
(vek)
Zdroj: www.ehow.com