Bojíte se pásového oparu? Nechte se očkovat s přispěním pojišťovny
Pásový opar je onemocnění s velmi bolestivými projevy. Jelikož se může týkat každého, kdo v dětství prodělal neštovice, je jím ohroženo až 95 % obyvatel. Většinou se s ním setkáváme u starších lidí a u těch, kteří mají oslabený imunitní systém. I pro ty ale existuje řešení ve formě očkování.
Vakcinace proti pásovému oparu chrání nejen před projevy této nemoci, ale i před tzv. postherpetickými neuralgiemi. Ty jsou charakteristické velmi silnou bolestí, která přetrvává i měsíce až roky po odeznění kožních projevů oparu. Samotný opar může být velmi nebezpečný. Při postižení oka hrozí chronické oční onemocnění až slepota. Prevence je proto důležitá.
Využijte podporu
Očkování se provádí jednorázově v ordinacích praktických lékařů, gynekologů a v očkovacích centrech. Na vakcinaci přispívají i zdravotní pojišťovny. K 1. 7. 2015 je podpora následující:
-
Česká průmyslová zdravotní pojišťovna přispívá až 500 Kč na všechna očkování nehrazená z veřejného zdravotního pojištění.
-
Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra umožňuje čerpat příspěvek 300 Kč, ale pouze pro držitele Karty života. Každý rodič může postoupit svůj příspěvek ve prospěch potomka mladšího 18 let.
-
Oborová zdravotní pojišťovna přispívá také 300 Kč přes svůj bonusový program VITAKONTO.
-
Vojenská zdravotní pojišťovna má pro své klienty přichystaných 450 Kč na všechna očkování, která nejsou hrazena z veřejného zdravotního pojištění.
-
Všeobecná zdravotní pojišťovna podporuje své členy v rámci Klubu pevného zdraví až 500 Kč na všechna očkování po ukončení očkovacího schématu.
-
Revírní bratrská pokladna nabízí příspěvek až 1000 Kč všem, kteří dodrží podmínky proplácení.
-
Zaměstnanecká pojišťovna Škoda je ke svým klientům z hlediska očkování zatím nejštědřejší. Na vakcínu proti pásovému oparu přispěje až 1200 Kč.
Podmínky pro získání peněžní pomoci konzultujte se svým lékařem či pojišťovnou.
Zdroje: www.pasovyopar.cz
Stránky jednotlivých pojišťoven