I mistr lékař se někdy utne aneb to nejvtipnější z lékařských ordinací
Medicína je sice seriózní povolání zabývající se léčbou závažných nemocí, ale ani v ordinacích lékařů nebývá o vtipné situace nouze. A to buď vinou překlepů lékařů, nebo přeřeknutím a kuriozitami ze strany samotných pacientů. Pojďte se tedy ke konci bezesporu těžkého roku alespoň na chvíli uvolnit a pobavit se na účet lékařské vědy. Došlo u vás k náhlému „zhrošení stavu“, potýkáte se se „závislostí na dogách“ nebo vás trápí „bolest pod žaberními oblouky“? Po přečtení následujícího textu vás bude jistě v podžebří píchat – a to smíchy.
Když se mistr lékař upíše…
Chcete se pobavit na účet lékařů? Žádný problém! Tady máte několik vtipných překlepů z lékařských zpráv:
- Ráno se vzbudila v bezvědomí.
- Vadná, žije s manželem.
- Pacienta přebíráme do péče na dopučení praktického lékaře.
- Pacientovi zajištěn odvoz sanitním volem.
- Vyoperovaný polib ze středního ucha.
- Poslechový nález je v normě, piškoty na hrudníku nejsou.
Rozluštili jste, co bylo původním záměrem sdělení? A co teprve když se místo znecitlivující látky mesokainu podle lékařské zprávy píchne mesokokain? Nebo co dělat, když má pacient alergii na „kočičí smrt“, „těžkou ropuchu stability páteře“ nebo „ámen v močovodu“? A co vlastně vyšetřit u pacientů se žádankou na „ultrazvuk psů pro nález bulky“? Zkušený lékař ví, co se od něj očekává, i tak ho to ale neuchrání alespoň od pousmání.
Lékaři nejsou výjimky, i je dokážou potrápit automatické opravy, a tak se někdy po negativním antigenovém testu čeká na Policii České republiky (PČR) místo na PCR test.
Někdy dokážou lékaře vytrestat i jejich zlozvyky, jako například užívání zdrobnělin. Jednou jsem například staršímu pánovi řekl, ať mi podá ručičku, že mu změřím tlak. Pán se na mě podíval, vytřeštil oči a řekl: „Hubičku? No tu ti teda nedám!“
Veselí v ordinaci zajišťují i pacienti
Aby se situace vyrovnala, o vtipné situace není nouze ani ze strany samotných pacientů. Pojďte se pobavit u několika reálných situací z každodenní lékařské praxe:
- Jednou z důležitých věcí je přivézt s sebou do nemocnice všechny užívané léky. Někdy se ale stane, že pacient má doma celý šuplík léků, a když rodině řeknete, aby ho přivezli, tak za hodinu už ťukají na dveře ambulance se šuplíkem v rukou.
- Pán v čekárně sestřičce řekl, že přišel, protože už mu dochází ty „antibliotika“.
- Z vlastní zkušenosti vím, že na bolesti kloubů podle některých mých pacientů nejlépe funguje „diskofenek“ a „dikofendlak“ místo „diklofenaku“.
- Už jste vyzkoušeli nové vakcíny proti onemocnění covid-19? Někteří pacienti si chválí vakcínu „Pajšl“, jiní zase preferují „Jamesona“.
- Na otázku, zda pacient někdy užíval marihuanu, získal lékař lišáckou odpověď: „Ne, nikdy. Vždycky je mi po ní špatně.“
- A když se zeptá, kde pacientovi operovali ten absces. „No přece v Břeclavi,“ dozví se od pacienta.
- Jindy přijde pacient za lékařem s prosbou: „Pane doktore, bolí mě koleno.“ Lékař zareaguje: „A po čem se vám to stalo?“ Pacient odpoví: „Po Vánocích.“
- Jiný pacient přispěchá s oznámením, že v nemocnici mu dělali ultrazvuk krkovic.
- Někdy je čekání v čekárně opravdu dlouhé, a tak se stává, že přijde pacient a řekne, že za ty hodiny, co tam už sedí, zapomněl, co vlastně chtěl.
Stane se také, že se nedostanete ke správnému odborníkovi, a tak místo na urologii skončíte na ufologii, místo na otorinolaryngologii na ornitologii, místo na koloskopii na horoskopii a místo na artroskopii kloubů na astroskopii.
Často však neví ani zdravotnický personál, kde mu hlava stojí, a tak namísto poupravení pacientky ji rovnou přijde popravit.
No a na závěr pár těch nejvíce peprných překlepů: Občas se stává, že děkujeme za převzetí pacienta do „p*če“ nebo děkujeme jiným kolegům za „vyhovnění“, což se překvapivě netýká pouze provedení klystýru u obtíží se zácpou. No a nejdůležitější je samozřejmě léčit „prcinu“ nebo „p*činu“ onemocnění. Veselé Vánoce z lékařských ordinací!
(holi)
Zdroj: Čerpáno z vlastní lékařské praxe autora či volně převzato z facebookové skupiny Humor kolem medicíny.