Kdo nedbá o své zdraví, musí v případě příchodu onemocnění hasit vzniklý požár. Pokud ale budete dbát na to, aby vaše tělo mělo funkční imunitní systém, vůbec ke vzniku požáru dojít nemusí a vy budete ušetřeni všech nepříjemných obtíží.
Posilujte svou imunitu a buďte o krok napřed před viry
Naši imunitu oslabuje řada faktorů – například fyzická námaha, psychické vypětí a stres. A ruku na srdce, kdo z nás se dokáže všem těmto faktorům ve svém životě vyhnout? Lépe je tedy zaměřit se na posilování imunity. Jak na to?
- Sestavte si zdravý a vyvážený jídelníček, který bude obsahovat dost ovoce a zeleniny, díky nimž dodáme tělu potřebné vitaminy i antioxidanty, jež jsou pro správné fungování našeho imunitního systému nezbytné.
- Jelikož v našich končinách je obtížné si zajistit v tomto ročním období skutečně dostatek všeho, co naše imunita vyžaduje, můžete případně sáhnout i po doplňcích stravy, např. vitaminu C a D, dále selenu či zinku.
- Zařaďte do svého denního režimu pravidelnou fyzickou aktivitu a tělesné otužování, protože pravidelný pobyt a pohyb na čerstvém vzduchu jsou nejen dovolené, ale i velmi vhodné a žádoucí i v době nouzového stavu. Otužování je nejen momentální módou, ale především aktivitou, kterou lze de facto bez omezení provozovat i za současných podmínek, kdy je většina sportovišť uzavřena.
- Dbejte na dostatek spánku v nepřetopeném pokoji. Ke správnému nastavení obranyschopnosti organismu je totiž třeba dostatek odpočinku.
- Ač je to v současnosti ztíženo protiepidemickými opatřeními, nezapomínejte, že imunitu tvoří i zdravé mezilidské vztahy. Zůstávejte se svými příbuznými, přáteli i známými ve vzdáleném kontaktu a nepřestávejte tak o vzájemné vztahy pečovat.
- Během sezóny se k výše uvedeným opatřením vyplatí přidat také přípravky podporující imunitu, protože mohou nastartovat naši imunitu téměř okamžitě.
Ideální jsou v tomto případě například homeopatika – přírodní léky, které nejenže mohou posílit naši imunitu, ale mohou být vhodné i pro léčbu příznaků virových infekcí, nachlazení či chřipky. Patří mezi ně například Engystol®, který je k dostání ve formě tablet.
Tablety podporují imunitní systém a tím pomáhají zmírnit závažnost a délku příznaků virových onemocnění, jako jsou například chřipka či nachlazení.
Hledáte přírodní přípravek, který můžete užívat dlouhodobě a kombinovat i s jinou léčbou?
Engystol® nemusejí však užívat jen dospělí. Má přírodní složení a mohou jej užívat prakticky všichni, i děti od 1. dne věku. Například před nástupem do školky u nich tablety mohou pomoci posílit imunitní systém, takže nebudou tolik náchylné k infekcím dýchacích cest.
Výhodou tohoto léku je také to, že jej mohou užívat i těhotné a kojící ženy i senioři a že se dá užívat dlouhodobě jako prevence – postačí 1–2 tablety denně dle věku, v případě akutních potíží je pak doporučeno užívat jednu tabletu každých 15 minut po dobu dvou hodin, pak se pokračuje 1 tabletou 1–3× denně opět dle věku.
Engystol obsahuje dvě rostlinné složky – tolitu lékařskou, která bývá spojována se stimulací vlastních obranných mechanismů, a síru, která se hojně používá v homeopatii při léčbě řady stavů včetně onemocnění kůže, při akutních i chronických zánětech dýchacích orgánů a při zažívacích potížích.
Léčbu Engystolem® je také možné kombinovat i s jinými přírodními, ale i konvenčními přípravky stimulujícími imunitu. K dostání je v lékárnách bez receptu.
Působí i proti vzniku oparů
Mnoho z nás ví, jak dokáže opar na rtu potrápit a že má tendenci se vracet, například při oslabené imunitě, viróze, stresu či únavě. Jelikož i opar je onemocnění, které způsobují viry, můžeme užít Engystol i v tomto případě.
Posilování imunity je v těchto dnech důležitější než kdy jindy. Nespoléhejte se jen na babské rady, i ověřená léčba může být přírodního původu a zároveň dobře dostupná.