1. Spojte se s vedoucími
Vaše ratolest jistě nebude první dítě trpící enurézou, o které se pracovníci tábora budou starat. Proto s nimi předem proberte, jaké jsou vaše představy o jejich přístupu k dítěti během táborového pobytu. Upozorněte je na potíže s pomočováním, aby mohli dítě v případě mokré epizody podpořit či na něj dohlédnout. Mohou dítě například zkontrolovat již brzy ráno, než se ostatní vzbudí, a předejít tak případnému nepříjemnému vysmívání od ostatních.
2. Zajistěte dítěti správný režim
Odpovídající přísun tekutin je pro dítě trpící pomočováním velmi důležitý. Během táborových her a aktivit však může snadno na pití zapomínat. Kupte například láhev na vodu s oblíbenou postavičkou, abyste potomka motivovali. Stejně tak může dítě ignorovat pravidelné návštěvy toalety. Dohled nad tímto úkonem lze domluvit s vedoucími tábora nebo můžete dítěti pořídit náramek, který jednou za hodinu dvě zapípá a potřebu mu tak připomene.
3. Balte důvtipně
Jednou z možností, jak zvládnout nocování mimo domov bez úhony, je jednorázové spodní prádlo. Pokud ho dítě používá, ujistěte se, že je v zavazadle dobře uschované. Je vhodné dát toto prádlo i do spacáku, aby si ho dítě mohlo diskrétně nasadit, aniž by jej kamarádi viděli. Přiložte také uzavíratelnou plastovou tašku na použité a mokré věci. Nezapomeňte přibalit také náhradní pyžamo či pyžama.
4. Vyzkoušejte léky
I když dítě preparáty na enurézu běžně neužívá, mohou pomoci k překlenutí krátkého období na táboře. Spojte se tedy s lékařem a tuto možnost krátkodobé terapie s ním proberte. Pokud léky doporučí, vyzkoušejte je nejdříve doma, aby odborník mohl podle potřeb dítěte případně upravit dávkování.
Trápí i vaše dítě problémy s nočním pomočováním? Získejte potřebné informace na www.nocvsuchu.cz, kde se také můžete poradit s lékařkou z nefrologické ordinace pro děti a dorost.
Zdroj informací:
www.nocvsuchu.cz