Odvary a nálevy z kořenů jihoafrického muškátu Pelargonium sidoides mají výbornou reputaci. Jsou vysoce ceněné původními obyvateli Jižní Afriky pro své účinky při léčbě infekcí dýchacího ústrojí, poruch zažívacího traktu, jaterních onemocnění a menstruačních potíží. Nadzemní části rostliny našly své využití při hojení ran.
Výjimečný extrakt
Léčivé účinky vzácného muškátu máme už několik let k dispozici i u nás v Evropě. Výtažek z Pelargonium sidoides je rostlinný lék používaný nejčastěji při potížích se zánětem průdušek (bronchitida). Své uplatnění najde ale i u dalších onemocnění horních cest dýchacích. Po kapkách nebo tabletách s tímto extraktem neváhejte sáhnout pokaždé, když se u vás objeví:
-
nachlazení,
-
viróza,
-
chřipka,
-
bolest v krku,
-
rýma,
-
kašel.
Většina infekcí horních cest dýchacích (asi 90 %) je totiž způsobena viry. Lékař vám tedy antibiotika nepředepíše, ta totiž fungují pouze proti bakteriím. V boji proti virům může ale pomoci právě výtažek z muškátu. Přípravek je vhodné užívat už od prvních příznaků, nemoc se vytratí rychleji a proběhne také v mírnější formě.
Viry bez šance
Záněty dýchacích cest jsou nejčastěji způsobeny viry coxsackie, parainfluenzy, influenzy (tedy chřipky), adenoviry a rhinoviry. Kromě toho, že výtažek z muškátu Pelargonium sidoides působí proti virům, můžeme zde pozorovat také aktivitu proti některým bakteriím (např. proti těm způsobujícím angínu, zápal plic, hnisavé záněty nebo i tuberkulózu). Při léčbě infekcí dýchacích cest má extrakt i pozoruhodné imunomodulační schopnosti (podporuje funkce imunitního systému). Obranné buňky těla tak viry snadněji najdou a zlikvidují.
(hah)
Zdroje:
http://www.kaloba.cz/mohlo-by-vas-zajimat