Blahodárná síla mikrostříbra v péči o suchou nebo poškozenou pokožku
Antibakteriální vlastnosti stříbra jsou známy po celá staletí. Starověcí Féničané uskladňovali vodu v postříbřených nádobách, aby ji ochránili před mikroby. Vzácný kov se také používal v první světové válce k léčbě mnohých poranění. Ani v moderní medicíně však stříbro neztratilo svou dobrou pověst. Přípravky s obsahem stříbrných iontů se totiž široce využívají v péči o poškozenou pokožku.
Největší orgán lidského těla
Který orgán lidského těla je podle vás největší? Játra, mozek ani plíce to nejsou. Prvenství si pro sebe bezkonkurenčně zabírá kůže. S průměrnou plochou 1,8 m2 tvoří veledůležitou bariéru mezi vnitřním a vnějším prostředím. Lidská kůže se svou multifunkčností vyrovná i současné chytré elektronice. Povrch lidského těla totiž plní řadu rozmanitých funkcí. Kůže nás chrání před nástrahami vnějšího prostředí, umožňuje nám smyslové vnímání různých podnětů, zajišťuje tepelnou regulaci organismu, podílí se na vylučování nadbytečných látek, ale plní také úlohu v estetice a mezilidské komunikaci. Naše pokožka má však mnoho nepřátel. Bakteriální infekce, extrémní teploty, alergie či sluneční záření značně poškozují povrch lidského těla. Na současném trhu naštěstí existují léčivé přípravky, které mohou v případě potřeby přispěchat na pomoc.
Obnova ochranné vrstvy
V péči o pokožku se využívají látky, které zajišťují dostatečnou hydrataci a regeneraci poškozených buněk kůže. Laktát, glycerin a ceramidy obnovují ochrannou vrstvu pokožky a zajišťují její dlouhodobé zvlhčení. Ceramidy se využívají pro podporu a urychlení růstu kožních buněk, čímž přispívají k obnově suché a poškozené kůže. Působením glycerinu dochází k výraznému zvláčnění a zjemnění pokožky. Kombinace hydrofilních a hydrofobních výživných látek tak udržuje suchou pokožku hydratovanou a chrání ji před vysoušením.
Mikrostříbro v péči o pokožku
Stříbro má silné protizánětlivé a antibakteriální účinky. Díky blahodárnému působení na lidskou kůži bylo celá staletí využíváno jako účinný pomocník v boji proti bakteriální infekci. S objevem antibiotik v minulém století však přišlo o své výsadní postavení. Stříbro tak na několik desítek let ustoupilo do stínu. Nic však netrvá věčně. V současnosti narůstá rezistence bakterií vůči působení moderních antibiotik. Přípravky obsahující stříbrné ionty tak znovu nabývají na popularitě. Stříbro totiž působí proti velkému počtu bakterií a plísní již v minimální koncentraci, současně však nepoškozuje lidské buňky. Mikrostříbro navíc neproniká pokožkou a je vhodné i pro jedince trpící atopickou dermatitidou.
Výhody pro atopiky
Klinické výzkumy doporučují využití mikrostříbra v dlouhodobé péči o pokožku postiženou atopickou dermatitidou. Díky postupnému uvolňování iontů stříbra dochází k redukci nebezpečných bakterií v poškozené lokalitě. Mikrostříbro navíc nenarušuje přirozenou bakteriální flóru v hlubších vrstvách kůže, nehrozí vznikem bakteriální rezistence a jeho používání je velmi účinné a zároveň bezpečné.
Stříbro tedy není jenom surovinou pro výrobu překrásných šperků nebo mytickým prvkem pro zabíjení vlkodlaků. Léčiva obsahující stříbrné ionty představují účinné pomocníky v péči o poškozenou pokožku. Pokud chcete vsadit na jistotu, vyzkoušejte přípravek Belcura® emulze ve spreji. Unikátní složení tohoto přípravku zaručuje vysoký efekt a minimální množství nežádoucích účinků i při dlouhodobém používání.
(holi)