Trápí vás žlučové kameny? Na sál se můžete dostat třeba ještě tento měsíc
Potíže se žlučníkem se pojí především s dietními chybami. A to hlavně v obdobích, jako jsou Vánoce nebo Velikonoce. Žlučníkové problémy má ale i mnoho lidí, aniž by to vůbec sami tušili.
Nadýmání, pocit plnosti, těžkosti po jídle, neurčitý nepříjemný pocit v břiše. To vše jsou příznaky biliární dyspepsie, tedy stavu, kdy je vinou nesprávného vylučování žluči zhoršená funkce trávicího traktu. Někteří lidé své potíže dlouho připisují hlavně stresu či jiným problémům. Fakt, že mají ve žlučníku kameny nebo zánět, se často dozvědí až při ultrazvukovém vyšetření, které absolvují třeba z úplně jiného důvodu. Pokud mají smůlu, ozřejmí se jejich stav až ve chvíli, kdy se objeví komplikace.
Od online poradny k operaci
Onemocnění žlučníku jsou velmi častá. Přesto není úplně snadné nechat si žlučník vyoperovat, dokud nejsou obtíže akutní. Co ale dělat, když vás dlouhodobé a neustávající problémy již obtěžují?
Orientaci v problematice, stanovení přesné diagnózy a následné rychlé a efektivní odstranění potíží nabízí nové Centrum léčby onemocnění žlučníku v poradně uLékaře.cz. Zde se mohou pacienti ptát na vše, co je ohledně žlučníku zajímá. Dotazy zodpoví jeden z chirurgů kliniky Palas Athena, specializující se na problematiku žlučníku a žlučových cest. A nejen to. Můžete se k němu přímo objednat na zákrok. Operaci můžete podstoupit přibližně do měsíce.
Rychlé a bezpečné řešení do měsíce
Co vás čeká po konzultaci s lékařem specialistou?
- Potvrzení diagnózy – náš lékař vás důkladně vyšetří a určí skutečnou příčinu vašich obtíží. Pokud se bude jednat o diagnózu, kterou je vhodné řešit chirurgickým zákrokem, bude následovat volba termínu.
- Stanovení termínu operace – termín si zvolíte po dohodě s lékařem podle svých potřeb. Čekací doba u nás nebývá delší než jeden měsíc.
- Předoperační vyšetření – půjde o běžné vyšetření vašeho zdravotního stavu s ohledem na chystaný zákrok.
- Samotná operace – náš lékař se na problematiku žlučníku specializuje. Vše vám dokonale vysvětlí a zodpoví případné otázky.
Jasné „žlučníkové“ signály
Příznaky onemocnění žlučníku bývají různé, mohou mít akutní nebo chronický průběh. Někdy jsou tak plíživé, že si po dlouhou dobu nepovšimnete, že se něco děje. Jak je poznat?
- Přítomnost kamenů signalizuje žlučníková kolika – pulzující svíravá bolest v pravém podžebří po dietní chybě nebo fyzické námaze.
- Při akutním a chronickém zánětu žlučníku je bolest v pravém podžebří trvalejší, může být silnější a může ji provázet horečka, nevolnost a zvracení.
- Pokud kameny brání odtoku žluči, objeví se žloutenka a světlá stolice.
Pokud kvůli neprůchodnosti odvodných žlučových cest dojde k průniku žluči do slinivky břišní, nastává akutní zánět slinivky, tedy potenciálně život ohrožující stav. Projevuje se krutou bolestí v nadbřišku, zvracením a v těžších případech rychlým zhoršováním celkového stavu pacienta. Takovýchto nebezpečných komplikací je celá řada, například jaterní absces nebo zánět pobřišnice.
Nenechte své problémy dojít tak daleko. Objednejte se na konzultaci online a řešte svůj problém včas.
Zdroj: