Zhruba 20 % dětí a 30 % dospělých trpí alespoň jedním alergickým onemocněním. Různé formy alergie postihují miliardy lidí po celém světě. Pobyt venku znamená neustálé vystavení se alergenům, které vnikají do našeho těla, hlavně sliznicemi nosu, úst a hrdla. Počet osob trpících alergiemi stále roste, a to v důsledku úpadku kvality životního prostředí a nárůstu znečištění ovzduší.
Co se děje v těle při alergii
Přijde-li naše tělo do kontaktu s cizími látkami, které by pro něj mohly představovat potenciální ohrožení, zahájí obranný proces. Vytvoří si protilátky, které vedou k uvolňování tkáňových hormonů do kůže a sliznic. Klíčovou roli mezi těmito hormony hraje histamin, který je v klidovém stavu uložen v granulích žírných buněk (mastocytů). Když je z těchto buněk uvolněn, způsobuje otoky, zarudnutí kůže, svědění a další obtíže. Běžná léčba alergie spočívá především v omezování a tlumení alergických příznaků.
Ke zmírnění či úplné eliminaci alergických projevů slouží zejména léky ze skupiny antihistaminik. Existují ale i přípravky, které dokážou nejen omezit příznaky, ale zabrání i dalšímu rozvoji alergické reakce. Tyto přípravky díky účinným látkám chrání buněčnou membránu před dalším vstupem alergenů. K žírným buňkám (mastocytům) se díky tomu dostává méně alergenů, které způsobují alergické reakce.
Léčba alergie inspirována přírodou
Léčba alergií může probíhat i cestou, kterou nabízí sama příroda. Na Zemi se nacházejí místa, která jsou kvůli extrémním podmínkám nehostinná pro existenci většiny živých organismů, např. solná jezera, pouště, led, horké vody gejzírů. Přesto na těchto místech lze nalézt živé organismy, tzv. extremofilní organismy, které jsou na život v extrémním prostředí adaptované. Tyto organismy produkují látky (extremolyty), které organismům umožňují v extrémních podmínkách nejen přežívat, ale i růst a prospívat. A lidé se je naučili využívat i pro sebe.
Jedním z těchto extremolytů je ektoin. Tato aminokyselina přispívá ke stabilitě struktury molekul vody. Uzavírá buňky „hydrokomplexem“ a tím je chrání. Poprvé byl ektoin identifikován v roce 1985 v Egyptě v halofilní bakterii Halomonas elongata.
Díky své schopnosti chránit organismy před nepříznivými vlivy prostředí je ektoin používán pro léčbu:
- alergií (ve formě očních/nosních kapek),
- suchého oka (ve formě očních kapek),
- rýmy a nachlazení (ve formě nosního spreje),
- zánětů kůže (ekzému, psoriáza – ve formě krému),
- onemocnění dýchacího ústrojí (astmatu – ve formě inhalačního roztoku).
Vividrin ectoin – lék na alergii pro všechny
Při léčbě očních příznaků alergie je ektoin nepostradatelný. Ektoin dokáže kolem oka vytvořit ochranný štít z molekul vody a tím zabrání vstupu alergenů. Přirozeně tak tlumí alergické příznaky a pomáhá spojivce v následné regeneraci.
Ektoin je obsažen v očních kapkách Vividrin ectoin, které snižují příznaky alergické konjuktivitidy stejně účinně jako antihistaminika.
Vividrin ectoin kromě tlumení alergických příznaků také intenzivně hydratuje a tím přináší oku potřebnou úlevu. Vividrin je účinná a bezpečná volba pro všechny, mohou jej používat i těhotné a kojící matky a je vhodný i pro děti. Vividrin ectoin neobsahuje konzervační látky, proto je ideálním řešením i pro nositele kontaktních čoček. Obsahuje hyaluronát sodný, který intenzivně zvlhčuje podrážděnou spojivku a vyplavuje alergeny z oka ven.
Vividrin pomáhá i při přecitlivělosti a příznacích alergie v nosní dutině. Vividrin ectoin existuje také ve variantě nosního spreje. Tlumí zánět sliznice vyvolaný alergeny, zmírňuje příznaky alergie a regeneruje nosní sliznici. Je vhodný i pro preventivní použití. Nosní sprej neobsahuje konzervanty, je vhodný pro děti i osoby s citlivou nosní sliznicí.
Omezte příčínu alergie, ne pouze její příznaky
Pro léčení příznaků alergie a jejich prevenci jsou oční kapky a nosní sprej Vividrin ectoin jasnou volbou. Jsou snadno dostupnou alternativou k zavedeným léčebným možnostem, a to bez nežádoucích účinků. Jejich účinnost byla prokázána v klinických studiích. Vividrin ectoin lze používat nejen při příznacích alergií, ale slouží i jako prevence. Jelikož není možné kompletně zabránit alergenům vstup do našeho těla, je potřeba vystavení se těmto alergenům alespoň omezit. V tom vám pomůže dodržování několika zásad, jako například časté větrání (především v místnostech náchylných k tvorbě plísní), vysávání kvalitním vysavačem, pravidelná výměna ložního povlečení, atd. Pokud vás tedy trápí alergie, jejíž průvodními příznaky jsou výše popsané příznaky, určitě je pro vás Vividrin ectoin vhodným řešením.
(rap)
Zdroj:
https://vividrin.cz
Upozornění: Čtěte příbalový leták. O vhodnosti a způsobu užití přípravku a případných rizicích se poraďte s lékařem nebo lékárníkem.