Výron kotníku - správná léčba?
Dobrý den,
před cca 2 týdny jsem si horách pádem poranil kotník. Došlo k "prasknutí" na vnější straně levé nohy, následně otoku a zbarvení do modra. K lékaři jsem šel za cca 4 dny, než jsem se vrátil z ciziny. Po celou dobu jsem se snažil kotník šetřit, bandážovat, chodit v pevné pohoře, která kontík zpevnila.
Po vyšetřeční, kdy byla vyloučena zlomenina, jsem dostal "plastovou sádru" (ohebná) a berle.
Chci se zeptat, jestli správně dodržuji klidový, léčebný režim, nerad bych měl trvalé následky u kotníku. Lékař mi nenařídil, že bych nemohl chodit do práce.
Do práce musím dojít na MHD a pak do budovy a zpět. Cca 20minut tam, 20 zpět. Používám jednu berli a odlehčuji tak poraněné noze. To je jediná větší námaha pro nohu, ale cítím že i tak je to na ní dost, nyní cítím že vazy v daném místě jsou napnuté a při větším vybočení nohy do strany to "tahá.
Lékař nařídil klidový režim, ale nevím co si pod tím představit. Přetěžuji nohu?
Jako podporu léčby používám Aescin a Phlogenzym.
Moc děkuji za radu, jsem sportovec a hrozím se toho, že bych měl nějaké trvalé následky.
MUDr. Milan Navrátil
Specializace: Balneologie, Dětská chirurgie, Dětská traumatologie, Fyzikální medicína, Chirurgie, Ortopedie, Proktologie, Rehabilitační lékařství, Traumatologie Pracoviště: Úrazová nemocnice BrnoPředpoklad je, že pokud je rtg snímek negativní a nedošlo k porušení souvislosti kosti, tedy ...