Otoky dolních končetin, bércové vředy, růže
Dobrý den paní doktorko, předem Vám velmi děkuji za odpověď mého dotazu.
Jedná se o mou velmi blízkou osobu, ženu ve věku 79 let. Minulý týden byla odvezena pro akutní stav, zhoršení otoků na dolních končetinách s výskytem růže, kterou měla na hřbetu ruky. Dále měla na obou dolních končetinách bércové vředy.
Z léků užívala diuretika - Furon. Z dalších léků si nemohu momentálně vybavit název, ale byla to diuretika v kapkách. Zvyšovalo se jí i dávkování, léky se měnily za silnější.
Denně jí byly vyměňovány obvazy se sterilním krytím (domácí léčba). Její stav se začínal jevit jako lepší, ohledně těch otoků na dolních končetinách.
Ovšem následně po pár dnech se stav rychle zhoršil a byla následně převezena RZP na infekční lůžkové odd. Byla jí nasazena antibiotika na již vzniklý, rozsáhlý zánět.
Vše nakonec dopadlo fatálně. Po pár dnech v nemocnici, zemřela.
Informovali jsme se tedy na hlavní příčinu, ale nějak nám to nebylo vysvětleno .. Jen se zmínili o tom, že takový nápor její tělo nevydrželo.
Chci se tedy zeptat, jaká mohla být další možnost takového, podle mě velmi zbytečného konce. Než byla hospitalizována, mluvily jsme spolu, usmívala se.. řekla mi že to bude dobré, že se brzy vrátí.. Nedokážu to vůbec pochopit..
Všichni jsme z toho velmi zdrceni.
Bibi.
MUDr. Jana Moravcová
Specializace: Infekční lékařství, Tropické a cestovní lékařství, Vnitřní lékařství Pracoviště: Nemocnice na Bulovce, klinika infekčních, parazitních a tropických nemocíPři vzniku růže (jedná se o streptokokovou infekci) se do krve dostávají bakterie a může vzn...