Antialergenní materiál ložní prádla
Dobrý den,
uvádí se že obecně lze říci, že roztoči se raději zdržují v lůžkovinách přírodního původu jako jsou peří, vlna, sláma, mořská tráva, žíně, není to však pravidlem.
O vlně jsem se dozvěděl že z ovčího rouna se uvolňuje lanolin, který má antibakteriální, hypoalergenní a hojivé účinky. Jsou tedy vhodné i pro alergiky.
To mě trochu mate, potřebuji se tedy rozhodnout zda koupit mikrovláknový polštář s polyesterovým potahem či vlněné ložní prádlo (podotýkám že nemám alergii na lanolin).
Také se chci zeptat zda pokud použiji potah polštáře ze 100 % polyesteru je zaručeno že se přes tento materiál nedostanou roztoči ani šupinky vypávadávající z pokožky do výplně polštáře?
A bude dostačovat teplota praní 60 stupnů na likvidaci roztočů, vší, a podobné větší havěti či s takovýmto materiálem to nebude potřeba protože se tam nebudou vyskytovat. A nebo je nutné si pořídit ložní porádlo schopné vyváření v teplotě 95 stupňů? Ložní prádlo schopné vyvářeni zase obsahuje okolo poloviny materiálu bavlnu která je zase více přátelštější pro roztoče apod. takže co zvolit jako neefektivnější.
MUDr. Marcela Vorlíčková
Specializace: Alergologie, Imunologie Pracoviště: MMUNIA spol. s r.o.Dobrý den, doporučoval bych spíše lúžkoviny z umělého vlákna, právě z důvodu možnosti p...